شهردار تهران، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، شهردار منطقه 5 و جمعی از مدیران، به‌منظور حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و روند پیشرفت آماده‌سازی کارخانه نوآوری آزادی، از این مرکز بازدید کردند.

به گزارش شهرنوشت به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 5، پیروز حناچی شهردار تهران، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، رجبعلی خسروآبادی شهردار منطقه 5 و جمعی از مدیران، از کارخانه نوآوری آزادی و سوله‌های فعال این مرکز به‌منظور روند پیشرفت آماده‌سازی فضای کارخانه صنعتی متروکه آما که به‌زودی بزرگ‌ترین مرکز استارتاپی در تهران می‌شود، بازدید کردند.

بر اساس این خبر حناچی از حمایت شهرداری تهران از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های نو پا خبر داد و با تاکید بر نقش شرکت‌های شتاب‌دهنده در این‌گونه فضاهای متروکه صنعتی گفت: یکی از اتفاقاتی که در همه شهرهای بزرگ می‌افتد، این است که مجموعه‌های صنعتی به دلیل مسائل زیست‌محیطی و اقتصادی از شهر خارج شده و این قبیل کارخانه‌ها بلااستفاده مانده است. بهسازی این‌گونه فضاها یکی از سخت‌ترین کارهاست و با حضور استارتاپ‌ها در این مراکز، تهدیدها به فرصت تبدیل می‌شود و این کاری است که در شهرهای پیشرفته دنیا اتفاق افتاده و با تبدیل کارکرد فضای متروکه صنعتی به فضاهای زنده اقتصادی یا فرهنگی، این مراکز را مناسب حضور شرکت‌های دانش‌بنیان می‌کند.

وی در بازدید از فضای فعالیت گروه‌های استارتاپی، بهسازی و توسعه فضای کارخانه را مناسب دانسته و از این‌که نخبگان و صاحبان ایده در این مکان جمع شده و به فعالیت می‌پردازند، ابراز خرسندی کرد و افزود: شهرداری تهران از فعالیت و حضور صاحبان ایده در جای‌جای شهر حمایت می‌کند.

عظیمیان مدیر کارخانه نوآوری آزادی نیز اعلام کرد 10 سوله در این کارخانه وجود دارد که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه‌های سلامت، رسانه‌ای، مالی، هوش مصنوعی، تجهیزات پزشکی، گردشگری و معماری، زندگی شهری و … در حال فعالیت بوده و با ایجاد فضای کاری اشتراکی برای استارتاپ‌ها، زمینه حضور نخبگان و صاحبان ایده در این مرکز فراهم شده است.

 

منبع: شهرنوشت