کارخانه نوآوری

تهران با زیرساخت‌ها و امکانات مناسب، برای تبدیل شدن به شهری کاملاً هوشمند، نیازمند محیط‌ و ساختاری جدید داشته که توانایی هماهنگی با سرعت تغییرات فناوری را داشته باشد.
استارت‌آپ‌ها به عنوان یکی از عناصر مهم زیست بوم نوآوری و کارآفرینی همواره به دنبال محیطی پویا، خلاق و یکپارچه برای دسترسی به سرمایه‌های دانشی، نمادین، اجتماعی و اقتصادی برای توسعه و رشد سریع و رسیدن به اهداف خود هستند
در شهریور سال 1396 شرکت هم‌آوا با پشتوانه سال‌ها فعالیت شرکت‌های هم‌گروه در این حوزه شامل آواتک، آواگیمز، شزان، زاویه، نوآوردگاه و…، ایده طراحی و ساخت محلی برای تجمیع این زیست‌بوم را شروع نمود.
با جستجوی فضاهای مناسب برای این نوع فعالیت، کارخانه‌ای متروک در نزدیکی میدان آزادی تهران انتخاب و پس از مطالعات لازم، عملیات مرمت آغاز و اولین کارخانه نوآوری در بستر کارخانه الکترودسازی آما که به علت مسائل زیست‌محیطی به خارج از تهران منتقل شده بود، متولد شد.
این پروژه، ایران را به‌عنوان پیشرو در طراحی محیط‌های قدیمی و تبدیل آن برای کسب‌وکارهای جدید و نوآور منظور نمود.
کارخانه نوآوری آزادی، بزرگ‌ترین مرکز استقرار استارت‌آپ‌ها در خاورمیانه و شمال آفریقا در فضایی به مساحت 18 هزار و پانصد مترمربع در غرب پایتخت واقع شده است. موقعیت جغرافیایی ویژه این منطقه و دسترسی‌های مناسب به شبکه حمل‌ونقل عمومی، نزدیکی به دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و همچنین مجاورت با فرودگاه مهرآباد و ایستگاه مترو از جمله مزایای این محل محسوب شده و حضور دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و نخبگان را در این محل تسهیل می‌کند.
کارخانه نوآوری با دارا بودن 10 سوله به مساحت 10 هزار مترمربع و همچنین 4500 مترمربع ساختمان اداری و ایجاد واحدهای خدماتی شامل فضای کاری مشترک، اتاق جلسات متعدد، سالن همایش، باشگاه ورزشی، رستوران و کافی‌شاپ، محلی مناسب برای تمرکز استارت‌آپ‌های کشور و شرکت‌های سرمایه‌گذار خطرپذیر است. همچنین با استقرار تابلوی معاملات بورس در برج نوآوری، امکان ارزش‌گذاری استارت‌آپ‌ها و ورود به بازار بورس مهیا خواهد شد. سوله‌های این کارخانه نیز با توجه به نیاز مراکز نوآوری مستقر در آن، بازسازی و تغییر داده شده است.

بازدید از کارخانه

ما در کارخانه برای تیم‌های کوچک و فریلنسر‌ها فضای کار اشتراکی زاویه را آماده کردیم.
برای اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام از سایت زاویه دیدن کنید.

درخواست بازدید از کارخانه نوآوری