بازدید رییس شورای شهر تهران از هم‌آوا

محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران به همراه سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و شهربانو امانی، عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران از بخش های مختلف هم آوا ازجمله مرکز نوآوری آیفینک و فضای اشتراکی زاویه بازدید نمود.


محسن هاشمی:

– امروزه فعالیت های استارتاپی و نوآورانه خودشان در برنامه‌های شهری و مدیریت شهری جا باز کرده و هر چه قدر کارایی این فناوری های سریعتر درک شود، استفاده بهتری هم می شود از آن کرد و در نتیجه شهر از این فناوری ها منتفع خواهد شد.
– در شهر های بزرگ، دانشگاه های بزرگ و معتبر وجود دارد و به تبع آن متخصصین و دانشجوها و اساتید در این دانشگاه ها حضور دارند که فی نفسه دنبال پژوهش هستند و دوست دارند از این پژوهش درآمد کسب کنند.
-این مراکز فناوری و نوآوری جایگاهی است که آنان می توانند فعالیت‌های پژوهشی خود را با فعالیت‌های اقتصادی توام کنند. لذا در تهران هم با این مراکز نوآوری و فناوری این زمینه وجود دارد، تا متخصصین بتوانند فعالیت‌های را به فعلیت برسانند، که هم مشکلات کشور را حل کند و هم صاحب شغل و درآمد شوند.


سورنا ستاری:

-شهرداری ها باید به عنوان یک شتاب دهنده وارد مدار فعالیت‌های استارتاپی شوند.
-شهرداری ها پیش از هر چیزی یک بازار بزرگ برای شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ ها هستند.
– شهر هوشمند عملا زمانی اتفاق می افتد که شهرداری‌ها خودشان به عنوان یک شتاب‌دهنده کسب و کار، این کسب و کارهای کوچک را کمک کنند و در آن ها سهام دار شوند، تا این شرکت ها به بازار هدفشان برسند. شهرداری ها با این کار، هم می توانند درآمد فوق العاده ای کسب کنند و هم در ایجاد اشتغال موثر باشند
-انتظاری که داریم، این است که شهرداری خود به عنوان یک شتابدهنده وارد مدار شود.


تیم‌هایی که خود را معرفی کردند:
گروه تحقیق و توسعه کیت لایم (حوزه رباتیک)
دلیل ایران (حوزه رمیتنس)
کارداری (حوزه شهری و مشاغل)
بریم کوه (حوزه ورزش)
آی لیبر (حوزه بلاکچین)
تضمین اپ (حوزه فینتک)

[smartslider3 slider=”22″]

دیدگاهتان را بنویسید