کارخانه نوآوری هم آوا > معرفی هم‌آوا
معرفی
معرفی هم‌آوا

“شرکت هم‌آوا” ( با نام ثبتی کارخانه نوآوری هم‌آوا) از ادغام شتاب‌دهنده آواتک در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات (شامل شتابدهنده آواگیمز)، شتاب‌دهنده شزان در حوزه فناوری‌های همگرا، فضای کاری اشتراکی زاویه و شرکت نوآوا ارائه‌‌کننده‌ی راه‌ کارهای رشد به کسب‌وکارها، شکل گرفته است و اکنون در محل کارخانه نوآوری آزادی مشغول به کار است.

کارخانه نوآوری آزادی توسط ” شرکت هم‌آوا” با مشارکت پارک فناوری پردیس و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به عنوان بزرگترین مرکز استقراراستارتاپ‌ها در خاورمیانه و شمال آفریقا درفضایی به مساحت ۱۸هزار و پانصد متر مربع در غرب تهران راه اندازی شده است.

هم آوا در سبد پورتفولیوی خود ۷۰ تیم استارتاپی از شتابدهنده های آواتک و شزان را دارد و در راستای ماموریت جدید خود دو مرکز نوآوری درحوزه های “فین تک” و “هوشمندسازی خودرو و صنعت” با کمک سازمانهای بزرگ پر آوازه و موفق این حوزه راه اندازی کرده است.

مجموعه ای یکپارچه از راه حل ها

هم‌آوا با ادغام برخی از بازیگران اصلی اکوسیستم استارتاپی و کارآفرینی در ایران شامل شتاب‌دهنده آواتک در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات، شتاب‌دهنده شزان در حوزه فناوری‌های همگرا، فضای کاری اشتراکی زاویه و نوآوا ارائه‌کننده‌ی راه‌کارهای رشد به کسب‌وکارها در محل کارخانه نوآوری آزادی مشغول به کار است.

این مجموعه در اموری چون توسعه زیست بوم و فرهنگ کارآفرینی نوآورانه، پرورش و رشد کسب و کارهای نوپا، پژوهش و توسعه فناوری‌های نوین، سبد گردانی کسب و کارها ،صندوق پژوهش و فناوری و ارائه راهکار های کارآفرینی و نوآوری به سازمانهای بزرگ ، مجموعه‌ای یکپارچه از راه‌حل‌ها را در اختیار دارد.

مجموعه ای یکپارچه از راه حل ها
توسعه زیست بوم و فرهنگ کارآفرینی نوآورانه

توسعه زیست بوم و فرهنگ کارآفرینی نوآورانه

هم‌آوا با در اختیار داشتن بزرگترین فضای کاری مشترک در کشور، محیط کاری مناسب و شبکه ارزشمندی را در دسترس اعضای خود قرار می‌دهد. برگزاری دوره‌ها و رویدادهای ترویجی و آموزشی در جهت رشد فردی و تیمی کارآفرینان با همراهی شبکه مربیان و مدرسان، از فعالیت‌های این بخش با هدف توسعه‌ی زیست‌بوم و فرهنگ کارآفرینی نوآورانه می‌باشد مانند رویداد نوآوردگاه که با هدف شناسایی و جذب تیم‌های کارآفرین برگزار می‌شود. کنار ‌هم ‌قرار گرفتن اسـتارتاپ‌ها، تیم‌های خلاق، فریلنسرها و مشاوران متخصص، در این محیط هم‌افزایی منحصربه‌فردی را ایجاد کرده ‌است.

پرورش کسب و کارهای نوآورانه

هم‌آوا در این بخش با هدف یاری‌رسانی به استارتاپ‌ها، برنامه‌هایی متشکل از مراحل شناسایی و انتخاب، شکل‌دهی و شتابدهی را با هدف پرورش استارتاپ‌هایی با رویکرد نوآوری نیاز محور ارائه می‌نماید. تیم‌های کارآفرینی در مراحل شکل‌دهی و شتابدهی از جنبه‌های فر‌دی و تیمی، مهارت‌های مدیریتی و فنی توانمند می‌شوند. در این مراحل، فضای کاری، سرمایه نقدی، خدمات آزمایشگاهی، مشاوره و آموزش‌های عمومی و تخصصی توسط منتورها، مربیان و مشاوران با تجربه ارائه می‌شود. در انتهای این دوره فرصت جذب سرمایه‌گذار از طریق رویداد نوآوردروز برای استارتاپ‌های برتر فراهم خواهد شد.برنامه‌های توسعه و شتابدهی هم‌آوا، بستر مناسبی برای ایجاد اتصال راهبردی میان اکوسیستم نوآوری و شرکت‌های بزرگ جهت حل چالش‌های نوآوری آن‌ها می‌باشد.

پرورش کسب و کارهای نوآورانه
رشد کسب و کارهای نوپا
رشد کسب و کارهای نوپا

اصلی‌ترین هدف متخصصین رشد هم‌آوا ارائه مجموعه‌هایی از راه کارهای نیازسنجی شده با رویکرد رسیدن ‌به رشد پایدار کسب‌وکارها است. این راه‌کارها در هفت محور اصلی، شامل طراحی و مدیریت محصول، توسعه محصول، بازاریابی رشد، تحلیل کسب‌وکار، توسعه و مدیریت استعدادها، مدیریت مالی و امور حقوقی به عنوان سرمایه دانشی، ارائه می‌شود. ایجاد فرصت استفاده نوآورانه از پتانسیل‌های موجود در صنایع بالغ، از طریق خلق، توسعه و رشد کسب‌وکارهای استارتاپی برای شرکت‌های خصوصی و دولتی با استفاده از راه‌حل‌های جامع و کل‌نگر از دیگر فعالیت‌های این بخش می‌باشد.

پژوهش و توسعه فناوری‌های نوین

هم‌آوا مجموعه یکپ‍‍‍‍‍‍‍‍ارچه‌ای از خدمات را به استارتاپ‌ها در مسیر رشدشان از شکل‌گیری ایده تا رسیدن به کسب‌وکارهای نوآورانه نیاز محور، ارائه می‌کند. خدمات ارائه شده توسط هم‌آوا با اتکا بر تجربه‌ی‌ ارزشمند حاصل از سال‌ها فعالیت متخصصین آن در زیست‌بوم کارآفرینی، در اختیار کارآفرینان قرار داده‌ می‌شود.

این مجموعه، از ابتدای مسیر تبدیل ایده‌های نوآورانه به کسب‌وکارهای موفق و اثرگذار، همراه و حامی کارآفرینان است. در طی این راه، هم‌آوا چهار نوع سرمایه دانشی، اجتماعی، اعتباری و اقتصادی را در اختیار این افراد قرار می‌دهد تا به آنان در تحقق آرزوهایشان برای ساختن جامعه‌ای بهتر یاری رساند.

پژوهش و توسعه فناوری های نوین
سبدگردانی کسب و کارها
سبدگردانی کسب و کارها

با هدف حمایت از استارتاپ‌هایی که برنامه‌های شتابدهی هم‌آوا را با موفقیت به اتمام رسانیده‌اند؛ در این بخش هم‌آوا با رصد شاخص‌های کلیدی برای اطلاع از وضعیت و کمک به بهبود هر کسب‌وکار، همراه و یاری‌رسان آن‌ها بوده و فرصت رشد و توسعه، جذب و ادغام و یا همکاری با استارتاپ‌های بالغ‌تر یا کسب‌وکارهای بزرگ را براساس زنجیره ارزش را فراهم می‌نماید. در همین راستا در فرآیندهایی از قبیل ثبت شرکت، ارزش‌گذاری، نقل و انتقال سهام، آماده سازی برای جذب سرمایه و در نهایت معرفی به شبکه گسترده‌ای از سرمایه‌گذاران به استارتاپ‌های هم‌آوا یاری می‌رساند.

هم‌سرمایه‌گذاری با صندوق نوآوری و شکوفایی

هم‌آوا طی برگزاری دوره‌های شتابدهی، تیم‌های مختلف را پذیرش کرده و علاوه بر برپایی دوره‌های آموزشی و سایر خدمات غیرنقدی، مبالغی را به عنوان سرمایه‌گذاری نقدی در اختیار استارتاپ‌های پذیرش شده قرار می‌دهد تا فعالیت خود را پیش برده و نیازهای خود را تأمین کنند. «هم‌سرمایه‌گذاری با شتابدهنده‌ها» مدل جدید سرمایه‌گذاری از جانب صندوق نوآوری و شکوفایی است که طی انعقاد قراردادی کاملا مشارکتی با شرکت هم‌آوا، مبالغ مورد نیاز استارتاپ‌ها را به نسبت ۲ به ۱ تامین خواهد کرد (به ازای هر واحد آورده هم‌آوا، ۲ واحد از جانب صندوق نوآوری)، همچنین در صورت رسیدن استارتاپ به موفقیت‌های تعیین‌شده و ثبت شرکت، بخشی از سهام آن استارتاپ (به همان نسبت) به نام هم‌آوا و صندوق نوآوری ثبت خواهد شد.صندوق پژوهش و فناوری هم آوا
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

کارخانه نوآوری آزادی

تهران با زیرساخت و امکانات مناسب، برای تبدیل شدن به شهری کاملا هوشمند، نیازمند محیط و ساختای جدید داشته که توانایی هماهنگی با سرعت تغییرات فناوری را داشته باشد.

استارت آپ ها به عنوان یکی از عناصر مهم زیست بوم نوآوریی و کارآفرینی همواره به دنبال محیطی پویا، خلاق و یکپارچه می باشند.

نقشه کارخانه نوآوری آزادی

کارخانه نوآوری آزادی توسط هم آوا با مشارکت پارک فناوری پردیس و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به عنوان برزگترین مرکز استقرار استارتاپ‌ها در خاورمیانه و شمال آفریقا درفضایی به مساحت ۱۸هزار و پانصد متر مربع در غرب تهران راه اندازی شده است. موقعیت جغرافیایی ویژه این منطقه و دسترسی های مناسب به شبکه حمل و نقل عمومی، نزدیکی به دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و همچنین مجاورت با فرودگاه مهرآباد و ایستگاه مترو از جمله مزایای این محل محسوب شده و حضور دانشجویان، فارغ التحصیلان و نخبگان را در این محل تسهیل می کند.

کارخانه نوآوری با دارابودن ۱۰ سوله به مساحت ۱۰هزار مترمربع و همچنین ۴۵۰۰ مترمربع ساختمان اداری و ایجاد واحدهای خدماتی شامل فضای کاری مشترک، اتاق جلسات متعدد، سالن همایش، باشگاه ورزشی، رستوران و کافی شاپ، محلی مناسب برای تمرکز استارتاپ‌های کشور و شرکتهای سرمایه گذار خطرپذیر است.

در تابستان ۹۷ و در راستای ماموریت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کارخانه نوآوری به پروژه ملی تبدیل و به عنوان اولین شعبه پارک فناوری پردیس معرفی شد تا عناصر وجودی این زیست بوم به سمت کامل شدن سوق پیدا نماید.