کارخانه نوآوری "هم آوا" > معرفی هم‌آوا
معرفی
معرفی هم‌آوا

“شرکت هم‌آوا” ( با نام ثبتی کارخانه نوآوری هم‌آوا) از ادغام شتاب‌دهنده آواتک در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات (شامل شتابدهنده آواگیمز)، شتاب‌دهنده شزان در حوزه فناوری‌های همگرا، فضای کاری اشتراکی زاویه و شرکت نوآوا ارائه‌‌کننده‌ی راه‌ کارهای رشد به کسب‌وکارها، شکل گرفته است و اکنون در محل کارخانه نوآوری آزادی مشغول به کار است.

کارخانه نوآوری آزادی توسط ” شرکت هم‌آوا” با مشارکت پارک فناوری پردیس و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به عنوان بزرگترین مرکز استقراراستارتاپ‌ها در خاورمیانه و شمال آفریقا درفضایی به مساحت ۱۸هزار و پانصد متر مربع در غرب تهران راه اندازی شده است.

هم آوا در سبد پورتفولیوی خود 70 تیم استارتاپی از شتابدهنده های آواتک و شزان را دارد و در راستای ماموریت جدید خود دو مرکز نوآوری درحوزه های “فین تک” و “هوشمندسازی خودرو و صنعت” با کمک سازمانهای بزرگ پر آوازه و موفق این حوزه راه اندازی کرده است.

مجموعه ای یکپارچه از راه حل ها

هم‌آوا با ادغام برخی از بازیگران اصلی اکوسیستم استارتاپی و کارآفرینی در ایران شامل شتاب‌دهنده آواتک در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات، شتاب‌دهنده شزان در حوزه فناوری‌های همگرا، فضای کاری اشتراکی زاویه و نوآوا ارائه‌کننده‌ی راه‌کارهای رشد به کسب‌وکارها در محل کارخانه نوآوری آزادی مشغول به کار است.

این مجموعه در اموری چون توسعه زیست بوم و فرهنگ کارآفرینی نوآورانه، پرورش و رشد کسب و کارهای نوپا، پژوهش و توسعه فناوری‌های نوین، سبد گردانی کسب و کارها ،صندوق پژوهش و فناوری و ارائه راهکار های کارآفرینی و نوآوری به سازمانهای بزرگ ، مجموعه‌ای یکپارچه از راه‌حل‌ها را در اختیار دارد.

مجموعه ای یکپارچه از راه حل ها
توسعه زیست بوم و فرهنگ کارآفرینی نوآورانه

 

توسعه زیست بوم و فرهنگ کارآفرینی نوآورانه

زاویه به عنوان فضای کار مشترک هم‌آوا، علاوه بر داشتن فضای کاری وسیع، شبکه گسترده‌ای از مربیان، کارآفرینان و آزادکاران را در دسترس اعضای خود قرار می‌دهد. برگزاری دوره‌ها و رویدادهای ترویجی و آموزشی در جهت رشد فردی و تیمی کارآفرینان بخشی از فعالیت‌های هم‌آوا با هدف توسعه‌ی زیست‌بوم و فرهنگ کارآفرینی نوآورانه است. برخی از رویدادهای اثرگذار مانند نوآوردگاه با هدف شناسایی و جذب تیم‌های کارآفرین برگزار می‌شوند. مجموع این خدمات در این محیط هم‌افزایی منحصربه‌فردی را ایجاد می‌کند.

پرورش کسب و کارهای نوآورانه

هم‌آوا در این بخش با هدف یاری‌رسانی به استارتاپ‌ها، برنامه‌هایی متشکل از مراحل شناسایی و انتخاب، شکل‌دهی و شتابدهی را با هدف پرورش استارتاپ‌هایی با رویکرد نوآوری نیاز محور ارائه می‌نماید. تیم‌های کارآفرینی در مراحل شکل‌دهی و شتابدهی از جنبه‌های فر‌دی و تیمی، مهارت‌های مدیریتی و فنی توانمند می‌شوند. در این مراحل، فضای کاری، سرمایه نقدی، خدمات آزمایشگاهی، مشاوره و آموزش‌های عمومی و تخصصی توسط منتورها، مربیان و مشاوران با تجربه ارائه می‌شود. در انتهای این دوره فرصت جذب سرمایه‌گذار از طریق رویداد نوآوردروز برای استارتاپ‌های برتر فراهم خواهد شد.برنامه‌های توسعه و شتابدهی هم‌آوا، بستر مناسبی برای ایجاد اتصال راهبردی میان اکوسیستم نوآوری و شرکت‌های بزرگ جهت حل چالش‌های نوآوری آن‌ها می‌باشد.

پرورش کسب و کارهای نوآورانه
رشد کسب و کارهای نوپا
جعبه‌ابزار کارآفرینی مشارکتی و برنامه‌های تعامل استارتاپ و شرکت ها (CSE)

کارآفرینی مشارکتی (Collaborative Entrepreneurship) یکی از مفاهیم روز “نوآوری و کارآفرینی سازمانی” از طریق تعامل سازمان با استارتاپ‌ها است. سازمان‌ها می‌توانند با برون‌سپاری نوآوری و جذب تحول‌آفرینان بالقوه، طزر فکر کارآفرینانه را بین کارمندان ترویج، محصولات و خدمات جدید را توسعه دهند و یا حتی یک کسب‌وکار نوین با استفاده از پتانسیل‌های بیرونی راه‌اندازی کنند.
هم‌آوا با هدف کمک به تعریف، طراحی، پیاده‌سازی و ارزیابی مسیر همکاری سازمان‌ها با استارتاپ‌ها، تلاش می‌کند تا نقشه راه و ابزار کارآفرینی مشارکتی مناسب را برای سازمان هایی که به دنبال نوآوری از طریق همکاری با استارتاپ‌ها می‌باشند تدوین کند. این ابزارها که در عین حال نقش مهمی در حمایت از استارتاپ‌ها در عبور از موانع رشد دارند، شامل رویداد کارآفرینی، برنامه مربیگری، چالش نوآوری، اجرای برنامه شتابدهی و … است.

پژوهش و توسعه فناوری‌های نوین

هم‌آوا در راستای جهت‌دهی و هدایت پژوهشگران به سوی تحقیقات و پیشرفت‌های روز دنیا با تمرکز بر بلوغ فناوری‌های موجود و کم کردن فاصله میان دانشگاه و صنعت، با هدف ارائه محصولات نوآورانه به بازار، راه‌اندازی شده ‌است. این بخش، مشاوره‌های تخصصی و تجهیزات آزمایشگاهی همچون آزمایشگاه بیوتکنولوژی، الکترونیک، مایکروفلوئیدیک، نمونه‌سازی سریع و سیستم‌های نانو و میکروالکترومکانیکی و راهنمایی‌های پژوهشی را در اختیار پژوهشگران پیشرو در حوزه فناوری قرار می‌دهد.

پژوهش و توسعه فناوری های نوین
سبدگردانی کسب و کارها
سبدگردانی کسب و کارها

با هدف حمایت و بهبود استارتاپ‌هایی که برنامه‌های شتابدهی را با موفقیت به اتمام رسانیده‌اند، هم‌آوا در این بخش با رصد شاخص‌های کلیدی برای اطلاع از وضعیت و کمک به بهبود هر کسب‌وکار، همراه و یاری رسان آن‌ها می‌باشد. همچنین فراهم شدن فر‌صت رشد و توسعه، جذب و ادغام و یا همکاری با استارتاپ‌های بالغ‌تر یا کسب‌وکارهای بزرگ براساس زنجیره ارزش را مهیا می‌نماید. همچنین در فرآیندهایی از قبیل ثبت شرکت، نقل و انتقال سهام، جذب سرمایه از طریق معرفی به سرمایه گذار مناسب، به استارتاپ‌های هم‌آوا کمک می‌نماید.

هم‌سرمایه‌گذاری با صندوق نوآوری و شکوفایی

هم‌آوا طی برگزاری دوره‌های شتابدهی، تیم‌های مختلف را پذیرش کرده و علاوه بر برپایی دوره‌های آموزشی و ارائه سایر خدمات غیرنقدی، مبالغی را به عنوان سرمایه‌گذاری نقدی در اختیار استارتاپ‌های پذیرش شده قرار می‌دهد تا فعالیت خود را پیش برده و نیازهای خود را تأمین کنند. «هم‌سرمایه‌گذاری با شتابدهنده‌ها» مدل جدید سرمایه‌گذاری از جانب صندوق نوآوری و شکوفایی است که طی انعقاد قراردادی کاملا مشارکتی با شرکت هم‌آوا، مبالغ مورد نیاز استارتاپ‌ها را به نسبت 2 به 1 تامین خواهد کرد (به ازای هر واحد آورده هم‌آوا، 2 واحد از جانب صندوق نوآوری)، و در صورت رسیدن استارتاپ به موفقیت‌های تعیین‌شده و ثبت شرکت، بخشی از سهام آن استارتاپ (به همان نسبت) به نام هم‌آوا و صندوق نوآوری ثبت خواهد شد.

صندوق پژوهش و فناوری هم آوا
فضای کارخانه پیش از بازسازی
فضای کارخانه پیش از بازسازی
برج نوآوری
برج نوآوری
کافه رستوران لوخ
کافه رستوران لوخ
سالن همایش هم‌آوا
سالن همایش هم‌آوا
استودیو ضبط هم آوا
استودیو ضبط هم آوا
061A9896 1 scaled
061A9896 1 scaled
شبکه نوآفرینی پلنت
شبکه نوآفرینی پلنت
کارگاه نوآوری هفت و هشت
کارگاه نوآوری هفت و هشت
ساختمان روز اول شرکت علی بابا
ساختمان روز اول شرکت علی بابا
مرکز نوآوری دیجیکالا نکست
مرکز نوآوری دیجیکالا نکست
1f 2
1f 2
پست بانک ایران
پست بانک ایران
سالن-همایش-هم آوا
061A9896 (1)
دیجی کالا نکست کارخانه نوآوری آزادی
هم آوا
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

کارخانه نوآوری آزادی

تهران با زیرساخت و امکانات مناسب، برای تبدیل شدن به شهری کاملا هوشمند، نیازمند محیط و ساختای جدید داشته که توانایی هماهنگی با سرعت تغییرات فناوری را داشته باشد.

استارت آپ ها به عنوان یکی از عناصر مهم زیست بوم نوآوریی و کارآفرینی همواره به دنبال محیطی پویا، خلاق و یکپارچه می باشند.

%D8%B3%D9%88%D9%84%D9%87 %DA%A9%D9%88%DA%86%DA%A92 scaled

کارخانه نوآوری آزادی توسط هم آوا با مشارکت پارک فناوری پردیس و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به عنوان برزگترین مرکز استقرار استارتاپ‌ها در خاورمیانه و شمال آفریقا درفضایی به مساحت ۱۸هزار و پانصد متر مربع در غرب تهران راه اندازی شده است. موقعیت جغرافیایی ویژه این منطقه و دسترسی های مناسب به شبکه حمل و نقل عمومی، نزدیکی به دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و همچنین مجاورت با فرودگاه مهرآباد و ایستگاه مترو از جمله مزایای این محل محسوب شده و حضور دانشجویان، فارغ التحصیلان و نخبگان را در این محل تسهیل می کند.

کارخانه نوآوری با دارابودن 10 سوله به مساحت 10هزار مترمربع و همچنین 4500 مترمربع ساختمان اداری و ایجاد واحدهای خدماتی شامل فضای کاری مشترک، اتاق جلسات متعدد، سالن همایش، باشگاه ورزشی، رستوران و کافی شاپ، محلی مناسب برای تمرکز استارتاپ‌های کشور و شرکتهای سرمایه گذار خطرپذیر است.

در تابستان 97 و در راستای ماموریت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کارخانه نوآوری به پروژه ملی تبدیل و به عنوان اولین شعبه پارک فناوری پردیس معرفی شد تا عناصر وجودی این زیست بوم به سمت کامل شدن سوق پیدا نماید.