کارخانه نوآوری "هم آوا" > کنفرانس “انسان و جهان پساکرونا”
coronavirus donf

ویروس کرونا بزرگترین چالش سلامتی چند دهه اخیر را برای تمدن بشری ایجاد کرده و همه ما آرزو می­‌کنیم که هرگز چنین شرایطی بروز نمی­‌کرد. اما چنین نیست و تمدن و برساخته‌­های بشری (اقتصادی، اجتماعی و سیاسی) با این چالش بزرگ روبرو شده‌­اند. عالمگیری ویروس کرونا، باعث شده‌­است برساخته‌­های اقتصادی، اجتماعی انسان دچار شکست شده و نشان دهند آنچه ساخته­‌ایم چه مشکلاتی دارند و فهرست بلند و بالایی از خطا بوجود آمده است

تاثیر این ویروس آنچنان عمیق است که انتظار نمی‌­رود پس از پایان جولان این ویروس در میان نوع بشر، زندگی به روند پیش از این بحران باز گردد. افزون بر آن، چالش­‌های متعدد در مواجه با این بیماری فراگیر در بهداشت، اقتصاد، فرهنگ، و سیاست ملت­‌ها نشان داد که بسیاری از سامانه­‌های موجود تاب آوری کافی را برای چنین شرایطی نداشته و نیاز به تغییرات گسترده و عمیق در بازسازی آن­ها در دوران پساکرونا می‌­باشد. بنابراین لازم است تا توجه به بخش­‌های گوناگون جامعه به ویژه کارآفرینان و نوآوران به این مسائل معطوف شود تا راه حل های مناسب، پایدار و ماندگار ارائه، طراحی و ایجاد شود.

به همین منظور با استعانت از پروردگار و با همکاری نهادهای مختلف خصوصی و دولتی کشور و نیز بهره گیری از صاحبنظران، کنفرانس “انسان و جهان پساکرونا” به صورت مجازی برگزار می‌­گردد.

لذا از کلیه محققین، دانش پژوهان و متخصصین دعوت می گردد مقالات خود را در محورهای ذیل ارسال نمایند.

 

 
محورهای کنفرانس
 1. تجربه شکست‌های عالمگیری کرونا و اثر آن در حوزه های اقتصاد خرد و کلان، اجتماعی و شخصی
 2. روندها و ابرروندهای اقتصادی، اجتماعی و شخصی آتی متاثر از کرونا
 3. روند و ابرروندهای فناوری، نوآوری و کارآفرینی در جهان پساکرونا
 4. درس آموخته‌های عالمگیری کرونا و رفع خطا از برساخته‌های بشری

   تاریخ­‌های مهم:

 

 

آخرین مهلت دریافت مقالات: 16 اردیبهشت ۱۳۹۹

اعلام نتایج داوری: 17 اردیبهشت ۱۳۹۹

تاریخ برگزاری کنفرانس: 18 اردیبهشت ۱۳۹۹

 
پوستر کنفرانس
 
نحوه آماده­‌سازی و ارسال مقالات:
 • قالب مناسب جهت ارائه مقالات به کنفرانس در لینک پایین صفحه قابل دریافت است. توضیحات بیشتر در مورد نحوه تهیه‌ی مقالات در فایل قالب پیشنهادی ارائه شده است. مقالات نهایی باید در فرمت MS Word آماده شوند و پس از تکمیل اطلاعات مورد نیاز از طریق لینک موجود در انتهای صفحه ارسال شوند. ساختار مقاله بايد شامل عنوان، چکيده فارسي، مقدمه، متن اصلي، نتايج و جمع‌بندي، مراجع، شکل‌ها و جدول‌‌ها (درصورت نياز) باشد. محدودیتی در تعداد صفحات وجود ندارد.


  بعد از ارسال مقاله، از طریق لینک ایوند باید در کنفرانس ثبت نام نمایید.

  حضور در کنفرانس بدون ارسال مقاله نیز امکان پذیر است. در این صورت فقط از طریق لینک انتهای صفحه در کنفرانس ثبت نام نمایید.
  هزینه ثبت نام 10.000 تومان است.


  الزامات اخلاقی نگارش مقاله
  :

  نویسنده ارسال کننده مقاله باید متعهد شود که:

  • مقاله ارسالی حاصل کار پژوهشی ایشان (و همکاران) بوده و در مواردی که از دستاوردهای تحقیقاتی دیگران استفاده شده مطابق ضوابط و رویه معمول، مشخصات منابع مورد استفاده درج شده است.
  • همه نویسندگان مقاله از کلیه محتویات علمی و نیز ترتیب قرارگیری نام و مشخصات و وابستگی شغلی خود در مقاله آگاهی و رضایت کامل دارند.
  • چنانچه در هر زمان خلاف موارد فوق و یا بروز هرگونه تقلب یا تخلف پژوهشی در رابطه با این مقاله اثبات شود، عواقب ناشی از آن متوجه ایشان است و دبیرخانه کنفرانس مجاز است با ایشان (و همکاران) مطابق با ضوابط و مقررات رفتار نموده و در این صورت هیچ گونه ادعایی نخواهد داشت.

  امید است تا بتوانیم با هم اندیشی صاحبنظران، متخصصان،‌ کارآفرینان و نوآوران برجسته کشور این رسالت را به انجام برسانیم.

فرم ارسال مقالات

لطفا برای ارسال مقالات خود از فرم زیر استفاده نمایید.

* فرمت فایل ارسال مقالات

  حامیان

  صندوق نوآوری و شکوفایی
  مرکز شتابدهی نوآوری
  سازمان فناوری وزارت ارتباطات
  logo_setad-rangi
  فناپ
  تامین اجتماعی نیروهای مسلح
  توسعه فردا
  شبکه نوآوری تهران 2
  vcast
  digikala
  تینک تو لینک
  اخبار رسمی
  logo_setad-rangi
  فناپ

  سخنرانان

  تیم داوری